Skip to main content
Til toppen
Partnerweb

I september 2025 var det bispevisitas i Oppdal sokn og Lønset sokn, biskopen med følge ønsket å komme på besøk til oss og lære om bedriften.

Biskop Herborg Finnset med følge på besøk på hovedkontoret

Vi har sikret kirker over hele landet med våre brannalarmløsninger, og vi har selvfølgelig en felles interesse i å trygge våre vakre kirkebygg.

 

I sitt oppsummeringsforedrag delte biskop Herborg Finnset sine tanker om besøket ved hovedkontoret vårt på Oppdal menighets nettside:

 

" Å være på visitas er også å bli kjent med lokale bedrifter. På onsdag var vi på besøk hos Elotec. Det var spennende å bli kjent med bedriftens historie og hva de gjør: Å sikre liv og verdier. Noe av det jeg tar med meg fra det besøket er eksemplet på hvordan gode verdier kan være med å prege en hel virksomhet: Å skape noe fra en idé, krever både langsiktig jobbing, pågangsmot og tålmodighet, men også mot til å utforske og tørre å satse. Dette har god overføringsverdi til det å være kirke. Denne "bedriften" (kirka) har bestått i snart 2000 år, så langsiktig jobbing er vi gode på. Det vi kanskje kan utfordres på er det å utforske, tørre å feile, å si "Ok, nå satser vi!". Ta sjansen på at det vi vil utforske. kan skape ny begeistring."

 

Elotec takker for besøket og setter pris på å kunne være til inspirasjon for kirken i det videre arbeidet.

Daglig leder Jan Kleven og biskop Herborg Finnset.

Lenker
Language
Min side